עורך דין דיני תעבורה בנהריה

דיני התעבורה הם תחום המסדיר את תחום התעבורה והנהיגה בדרכים בישראל ואת אכיפת החוק על הנהגים והולכי הרגל. פקודת התעבורה שנחקקה לפני עשרות שנים היא הקובעת בכל הקשור לאכיפה ולענישה והיא מסדירה הן את נושא רישוי כלי תעבורה והן את השיפוט והענישה בתחום זה.

עורך דין המתמחה בדיני תעבורה עוסק בכל מה שקשור לנושא זה ומייצג אתכם מול משרד התחבורה/הרישוי, מול המשטרה, מול בית המשפט, מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים וכדומה, כל זאת בכל ההליכים שנפתחים או מתנהלים כנגדכם. תפקידו של עורך הדין הנו לחלץ אתכם מכתב אישום או כל צרה אחרת מתחום התעבורה. משום כך, רצוי מאוד לקבל ייצוג או לפחות ייעוץ משפטי בעת שאתם עוברים עבירה או מואשמים כי עברתם עבירת תעבורה, זאת, על מנת להימנע מההשלכות של ענישה מחמירה.

ישראלים נוהגים (תרתי משמע) בדרך כלל בזהירות בתקופות מסוימות אבל למרבה הצער רבים מהם הולכים ומחקים הרגלי נהיגה גרועים ומסוכנים בגלל זלזול הולך וגובר. התוצאה היא ריבוי עבירות תנועה חמורות כמו נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת חומרים אסורים, נהיגה בעת פסילה או נהיגה במהירות מופרזת והרשימה עוד ארוכה. מדובר בעבירות שהתוצאות שלהן עלולות להיות הרות אסון כמו תאונת דרכים שעולה בחיי אדם או במקרים הקלים יותר צבירת נקודות והזמנה לדין.

הפנייה לעורך דין דיני תעבורה היא הכרח, לא רשות! ללא פנייה כזאת כבר בתחילתו של אירוע, לא תוכלו לסייע לעצמכם ולא תוכלו להיחלץ מעונשים כבדים העלולים להמתין לכם בהמשך הדרך, דברים שהייתם יכולים למנוע בייעוץ משפטי נכון ומוקדם. מישהו חייב לייצג אתכם במשטרה בזמן החקירה וכך גם בדיונים המשפטיים לאחר הגשת כתב אישום. חשוב לדעת כי לא תמיד תשלום הקנס פותר את הבעיה, כמו שרבים טועים לחשוב. להיפך, תשלום הקנס עלול לעלות לכם ברישיון הנהיגה שלכם למספר חודשים לא מבוטל אם צברתם נקודות.

מה קורה כשלא באים לייעוץ משפטי?

כל עורך דין תעבורה בנהריה שמלווה את הנהגים האלה על הדו"חות שהם מקבלים מכיר את הרגע שבו פונים אליו מעט מאוחר מדי, לאחר שהנהגים ניסו להתמודד עם זה בעצמם ולא הצליחו להסיר את רוע הגזירה והם מזומני לחקירה ולמשפט. רק אז, כשאין ברירה, הם מבינים שייעוץ וייצוג של עורך דין תעבורה הוא הכרחי בכדי לא להחמיר את המצב ולהקטין נזקים.

עבירת תנועה לא אחת נראית פעוטה ושולית אך היא עלולה להיות עוד חוליה בשרשרת של נקודות ועבירות שתצברו וישלחו אתכם במקרה הקל להשתלמות בנהיגה נכונה (נהיגה מונעת), ברם, יש לכך השלכות נוספות כמו ענישה מחמירה – קנסות, פסילת רישיון עד כדי הצורך להגיע לוועדת בדיקה במרב"ד (מכון רפואי לבטיחות בדרכים) ואפילו מאסר על תנאי או חלילה מאסר בפועל.

אם לא תדעו מה לענות בעת חקירתכם, מה ראוי ורצוי להגיד ומה עדיף שלא (כך גם בבית המשפט) אתם מבלי לדעת מחמירים את מצבכם באופן קשה ויהיה קשה לחלץ אתכם מהסבך אליו נקלעתם. יחד עם זאת, חשוב לציין כי אף אם נקלעתם למבוי סתום וחרב מונחת על צווארכם – עורך דין מלאך, העוסק בתחום התעבורה שנים רבות ידע לשפר את מצבכם באופן יצירתי, מקצועי והגון.

חומרת העבירה והענישה עליה מחייבות זהירות

תפקידו של בית המשפט לתעבורה הוא לאכוף את החוק במידת החומרה המתבקשת משום שמדובר לא רק בהפרת הסדר במדינה ובכבישים כי אם גם בסיכון חיי אדם ורכוש. הסכנות של גרימת תאונת דרכים על ידי נהגים לא זהירים או המתפרעים בדרך. מלבד קנס ושלילת רישיון הנהיגה ישנם בהחלט מקרים שבהם נגזר אף מאסר על תנאי או בפועל וזה בהחלט לא משהו שמישהו רוצה לחוות. ככל שמגיעים לייעוץ של עורך דין דיני תעבורה מוקדם ככל האפשר, כך אפשר להקדים טיפול במקרה, להפחית ולמזער נזקים וכיו"ב. מי שבוחר שלא להיוועץ בעורך דין מגלה לא פעם בשלב מתקדם יותר של ההליך כי הסב לעצמו נזק מיותר.

הטעות שעולה ברישום פלילי

דיני תעבורה נחשבים משום מה לרף הנמוך ביותר של עבירות בעיני הישראלים, והתוצאה העצובה היא בהתאם. יותר מדי אנשים לא יודעים שכל עבירה שלהם שנקלטת במצלמות או נרשמת בדו"חות תנועה היא עוד שורה ברישום המשטרתי או הרישום הפלילי שלהם, במקרה של הרשעה בבית המשפט.

ההשלכות של עבירות תנועה חמורות ידועות לכולם משום שהן מתבטאות בתאונה שגורמת פגיעה בחיי אדם או לנזק ברכוש, אך גם עבירות קלות ביותר וללא נזק חיצוני בסופו של דבר עלולות להשליך על איכות חייכם ועל האפשרות שלכם להתקדם אפילו בקריירה שלכם. מדובר ברישום פלילי בעקבות הרשעה שנחשב לכתם חמור מאוד ועלול לגרום לכם לא להתקבל לעבודה שרציתם או אפילו למנוע מכם כניסה למדינה שאליה רציתם להיכנס וזו דורשת תעודת יושר על מנת להעניק לכם אשרת כניסה. האומנם?

השלכות הרשעה בדיני תעבורה על חייכם

יש מי שחושב שאם עבר עבירה קלה בלבד של נהיגה במהירות אסורה או אי ציות לתמרור עצור או כל מה שנתפס בעיניכם כקל יחסית, עליו לזכור כי מעבר לקנס שהוא משלם, מצטברות לו . כידוע, השיטה בישראל צוברת נקודות ומגבירה את הרף של הענישה בהדרגה כך שאתם עלולים להגיע למצב ראשוני של חיובכם בהשתלמות בקורס לנהיגה נכונה (כולל מבחן שעליכם לעבור בהצלחה עם סיון הקורס).

בהשמך ישנה גם סנקציה של משרד התחבורה למי שצבר נקודות כי רישיון הנהיגה שלו ייפסל לשלשה חודשים ואף מעבר לכך. להיות פסול רישיון נהיגה זהו דבר לא קל ופוגע בהתנהלות היום יומית של כל אחת ואחד מאיתנו. על אחת כמה וכמה למי שעבודתו ופרנסתו כרוכה בנהיגה. כמו כן, ענישה יכולה להסתיים בתשלום קנס גדול מאוד, שלא לדבר על משפט אזרחי שבו אולי תידרשו לשלם פיצויים. במקרה הגרוע בו תמצאו אשמים בגרימה לתאונת דרכים קשה העניין עלול להסתיים בדרך כלל במאסר ממושך וזה אינו עניין של מה בכך. זה הורס חיים ומשפחות!

למה חשוב לפנות מיד לעורך דין דיני תעבורה?

עבירת תנועה יכולה להסתיים בתשלום קנס וגם בהעמדה לדין, תלוי ברף ובחומרה. זה נשמע טריוויאלי אולי כשאין לזה נגיעה לחיים שלכם אבל כשזה קורה לכם ואתם עומדים מול קצין משטרה שפוסל את רישיונכם פסילה מנהלתית או שופט שמרשיע אתכם וגוזר עליכם קנס, שלילה ועונש מאסר בפועל או על תנאי, או אז נזכרים בכל הפעמים שבהן יכולתם לנהל את זה טוב ונכון יותר.

בדיוק לשם כך ראובן מלאך, עורך דין תעבורה בנהריה עומד לרשותכם. מיד כשקורה אירוע תעבורתי זה מחייב פנייה לעורך דין משום שרק אז הוא יוכל לייעץ לכם לגבי הזכויות שלכם ולבדוק אם נשמרו, שלא לדבר על כך שחלק מהראיות אשר לכאורה נעספו כנגדכם אפשר ויפסל אם יוכח כי מכשירי המדידה לא היו תקינים או השוטר/ים פעל באופן לקוי ולכן גם לעזור לכם לצאת זכאים ולהמשיך בחייכם.

עו"ד ראובן מלאך – ייצוג לקוחות בתחום התעבורה וטיפים על נהיגה:

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא 04-9000754
דילוג לתוכן